W domu, czy w salonie kosmetycznym - o urodzie

h. Szczególnego znaczenia nabrał ogląd zmian skórnych w czasach rozprzestrzeniania się trądu i dżumy (szczególnie okres średniowiecza z epidemią czarnej śmierci). Wczesne wykrycie zmian występujących w ostrych chorobach zakaźnych

W domu, czy w salonie kosmetycznym - o urodzie

Historia dermatologii

Schorzenia skórne budziły zainteresowanie lekarzy już w epoce starożytnej. Wyraźnie dostrzegalne gołym okiem były przedmiotem dociekań medyków greckich i rzymskich. Szczególnego znaczenia nabrał ogląd zmian skórnych w czasach rozprzestrzeniania się trądu i dżumy (szczególnie okres średniowiecza z epidemią czarnej śmierci). Wczesne wykrycie zmian występujących w ostrych chorobach zakaźnych mogło decydować o losach całej społeczności. Jednak przez całe stulecia ani nie wyodrębniono nauki o chorobach skórnych ani nie tworzono odrębnych technik badawczych. Dopiero narodziny anatomii patologicznej i zastosowanie mikroskopu (XVIII i XIX wiek) otworzyło drogę nowoczesnej dermatologii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia


Pielęgnacja urody na co dzień i w salonach

Dbać o urodę warto codziennie. Codzienna pielęgnacja to podstawa do tego, aby dobrze wyglądać i jednocześnie dobrze się czuć. Ale od czasu do czasu warto także sprawić sobie więcej przyjemności i odwiedzić profesjonalne salony urody. W takich salonach kosmetycznych możemy zadbać zarówno o swoją cerę, jak i o swoje ciało. Maseczki na cerę, zabiegi regenerujące, odświeżające, czy odmładzające, to doskonały sposób, by lepiej się poczuć i tym samym również lepiej wyglądać. Podobnie sprawa wygląda w przypadku salonu fryzjerskiego, w którym możemy zadbać o taką fryzurę, która nam najbardziej odpowiada. Odwiedzajmy więc co jakiś czas profesjonalistów dla poprawy własnego samopoczucia i własnej urody.


Dermatologia - co bada i czym sie zajmuje?

Dermatologia bada przyczyny i mechanizmy chorób skóry oraz poszukuje sposobów jej leczenia i zapobiegania dermatozom. W połączeniu z wenerologią jest jedną z podstawowych lekarskich klinicznych specjalności niezabiegowych. Tytuł specjalisty dermatologa i wenerologa uzyskuje lekarz medycyny po odbyciu określonego przepisami szkolenia (staże kliniczne, kursy specjalizacyjne itd.) w akredytowanych jednostkach i zdaniu egzaminu państwowego. Określenie "specjalność podstawowa" oznacza, że od lekarza przystępującego do kursu specjalizacyjnego nie wymaga się posiadania specjalizacji w innej dziedzinie, a jedynie dyplomu lekarza medycyny oraz prawa wykonywania zawodu. Dermatologia obejmuje:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia



© 2019 http://garazfest.com.pl/