Szczury w Twoim domu? Nie chcesz tych gości

ki problem mamy do pokonania. Pojedynczy gryzoń naprawdę nie potrzebuje wzywania armii specjalistów, wystarczy pułapka. Lub domowy kot. Ci, którzy mają w domu kota, nie ma mają myszy, nawet jeśli nasz sierściuch nie jest łowny, to

Szczury w Twoim domu? Nie chcesz tych gości

Kot bywa lekiem na całe zło

Myszy i szczury - to też częsty problem. Same z siebie bywają niegroźne, ale mogą roznosić bardzo groźne drobnoustroje. Wszystko zależy od tego, jak wielki problem mamy do pokonania. Pojedynczy gryzoń naprawdę nie potrzebuje wzywania armii specjalistów, wystarczy pułapka. Lub domowy kot. Ci, którzy mają w domu kota, nie ma mają myszy, nawet jeśli nasz sierściuch nie jest łowny, to sam jego zapach odstrasza gryzonie. Koty sprawdzą się również przy owadach takich jak karaluchy, czy muchy. Nie, nie namawiam do tego, żeby kotem zwalczać gryzonie, czy insekty - jest wiele lepszych powodów, by przygarnąć mruczącego zwierzaka :).


Wybór sposobu przeprowadzanej dezynsekcji

Podstawową zasadą dobrze przeprowadzanej dezynsekcji jest dbałość o środowisko naturalne i dokładanie wszelkich starań o to, żeby nie była ona szkodliwa dla ludzi, zwierząt i roślin. Powinno się ją przeprowadzać jedynie w tym miejscu, w którym jest to naprawdę konieczne. Wybór najlepszego sposobu przeprowadzanej dezynsekcji uzależniony jest od rodzaju robactwa, które trzeba zwalczyć oraz podatności środowiska na drażniące czynniki środków dezynsekcyjnych. Prawdziwym sprawdzianem dla przeprowadzonej dezynsekcji będzie fakt, czy robactwo nie zacznie się znowu pojawiać w ciągu kilku miesięcy po jej przyprowadzeniu. Ponowne użytkowanie odrobaczonych pomieszczeń będzie możliwe po ich wymyciu i dokładnym wywietrzeniu.


Szczur - podstawowe fakty

Wywodzi się z południowo-wschodniej Azji. Pierwsze doniesienia o pojawieniu się tego gatunku w Europie pochodzą z Anglii z 1732 roku. Jako gatunek synantropijny rozprzestrzenił się na całym świecie. W wielu miastach populacja tych gryzoni może przewyższać liczbę ludzi. Najchętniej zamieszkuje piwnice, kanalizacje, wysypiska śmieci, magazyny i składy. Chętnie przebywa w okolicy wody, dobrze pływa. Jest wszystkożerny, z dużym udziałem pokarmu zwierzęcego. Aktywny całą dobę, najbardziej w nocy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur_w%C4%99drowny



© 2019 http://garazfest.com.pl/