Problemy z sercem? Koniecznie zró? badania u kardiologa...

godnie z danymi liczbowymi przeważa migotanie przedsionków. Choroby zastawek serca, choroby mięśnia serca i zapalne choroby serca (zapalenie wsierdzia, zapalenie mięśnia sercowego) są rzadsze. Szczególnie powszechne w Europie wady

Problemy z sercem? Koniecznie zró? badania u kardiologa... UKG cieszyn

Obok choroby niedokrwiennej serca i niewydolności

Obok choroby niedokrwiennej serca i niewydolności serca dużo miejsca we współczesnej kardiologii zajmują zaburzenia rytmu serca, przy czym zgodnie z danymi liczbowymi przeważa migotanie przedsionków. Choroby zastawek serca, choroby mięśnia serca i zapalne choroby serca (zapalenie wsierdzia, zapalenie mięśnia sercowego) są rzadsze. Szczególnie powszechne w Europie wady reumatyczne zastawek zeszły na dalszy plan. Podczas gdy w krajach rozwiniętych 1,5% zgonów z powodu chorób sercowo-naczyniowych ma związek z gorączką reumatyczną, w krajach rozwijających się udział ten wynosi 10-15%.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog


Czym zajmuje się kardiolog?


Kardiolog zajmuje się przede wszystkim chorobami serca. Choć jego zawód kojarzony jest z przeszczepami i zawałami, to zakres obowiązków jest znacznie większy i często wymaga konsultacji z innymi specjalistami. Rola i zadania kardiologa są bardzo ważne z perspektywy każdego pacjenta. Jest to szczególnie odczuwalne w dzisiejszych czasach, kiedy to pęd życia i zły jego styl sprawiają, że coraz więcej młodych osób ma ogromne problemy ze stanem swojego zdrowia. Kardiologowie w Polsce pracują zarówno w szpitalach, jak i prywatnych klinikach oraz przychodniach udzielając porad i wykonując zabiegi na pacjentach z przeróżnymi chorobami od noworodków po osoby w bardzo zaawansowanym wieku.



49 lat w 1900 do ok

W XX wieku choroby sercowo-naczyniowe znacznie zyskały na znaczeniu. Na początku wieku były przyczyną mniej niż 10% zgonów na świecie, pod koniec ? mniej niż 50% w krajach uprzemysłowionych i 25% w krajach rozwijających się. Tę zmianę często tłumaczono raczej rzadszym występowaniem chorób infekcyjnych i niedoboru żywności, niż przeciętną długością życia. Wzrost przeciętnej długości życia ? np. w USA: z ok. 49 lat w 1900 do ok. 76 lat w 2000 ? może częściowo tłumaczyć wyższą zapadalność na i śmiertelność z powodu chorób sercowo-naczyniowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog



© 2019 http://garazfest.com.pl/