etykiety nalepki

Niewielki wymiar reklamy, czyli to ciekawa metoda na delikatną promocję naszego produktu czy też marki.
Dodajmy do tego stronę internetową, wizytówki oraz wszelkie formy re marketingu i jesteśmy w domu.
O druku i reklamie.

Wikipedia- grafika

Grafika ? jeden z podstawowych obok malarstwa i rzeźby działów sztuk plastycznych.
Obejmuje techniki pozwalające na powielanie rysunku na papierze lub tkaninie z uprzednio przygotowanej formy. Zależnie od funkcji rozróżniamy grafikę artystyczną zwaną też warsztatową oraz grafikę użytkową zwaną też stosowaną. Grafika artystyczna (warsztatowa) wyróżnia się skupieniem w rękach artysty całego procesu twórczego od projektu przez wykonanie matrycy do wykonania odbitek ? rycin, które mają wartość oryginalnych dzieł sztuki. Liczba odbitek uzyskanych z jednej płyty zależy od techniki. Grafika użytkowa to dziedzina grafiki i drukarstwa artystycznego służąca celom użytkowym.

Związana jest z rynkiem wydawniczym i reklamą.

Grafika użytkowa obejmuje plakat, ilustracje, druki okolicznościowe, magazyny, gazety, znaczki pocztowe, banknoty, ekslibrisy i liternictwo.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika

Ciężka branża

etykiety nalepkiPraca w poligrafii to ciężki kawałek chleba, a szczególnie w większym mieście, gdzie ilość zleceń jest po prostu ogromna.
To zdecydowanie praca dla ludzi z pasją do tego zawodu, a czasem nawet i to nie pomaga. Częste nadgodziny i ogólny stres związany z dużą odpowiedzialnością tej pracy swoje kosztuje.
Dobry specjalista w tej branży jest w stanie zarobić niemałą wypłatę, co jedynie trochę wynagradza trudność tego zawodu.
W końcu na barkach poligrafa spoczywa odpowiednie przygotowanie projektu do druku, a później jego kontrola.

Wikipedia i definicja poligrafii

Poligrafia ? dziedzina techniki zajmująca się procesami wytwarzania druków.

Na przestrzeni wieków zachodziły w niej zmiany, aż osiągnęła ona dzisiejszy etap przemysłowy, którego rozwój zachodzi w jeszcze szybszym tempie.

Przemysł poligraficzny jest szczególną dziedziną produkcyjną ? obejmuje on opracowywanie wzorców (form drukowych) oryginałów tekstowych i rysunkowych, i drukowanie za ich pomocą kopii, w większości na potrzeby masowego odbiorcy. Jak każdą dziedzinę produkcyjną, tak i poligrafię można określić poprzez wykorzystywane technologie, charakterystykę wyrobów i powiązania z innymi dziedzinami gospodarki.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poligrafia.

Widok do druku:

etykiety nalepki

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: