pranie dywanów kraków

Kilka faktów z codzienności - płyn do mycia naczyń

pranie dywanów kraków
Płyn do mycia naczyń ? pospolity i uniwersalny detergentowy środek czystości stosowany w gospodarstwach domowych i w gastronomii. Używany jest głównie do ręcznego mycia ? usuwania brudu i resztek posiłku z naczyń kuchennych, zastawy stołowej i sztućców. Sprzedawany jest w postaci koncentratu dobrze rozpuszczalnego w wodzie.
Przed użyciem należy sporządzić jego kilkuprocentowy roztwór. Oprócz skuteczności i wydajności, płyn do mycia naczyń powinien charakteryzować się brakiem negatywnego wpływu na skórę rąk.
Nie powinien także pozostawiać zacieków na szklanych naczyniach.
Skład chemiczny płynu powinien zapewniać jego neutralność dla środowiska naturalnego oraz szybką biodegradację. Obrońcy przyrody postulują również sprzedawanie takich płynów w postaci wysokoskoncetrowanej i w dużych opakowaniach jednostkowych nadających się do recyklingu. Podstawowymi składnikami płynu do mycia naczyń są: oksyetylenowane alkohole tłuszczowe jako związki powierzchniowo czynne (5-15%), woda. Ponadto w jego skład mogą wchodzić: surfaktanty anionowe wspomagające usuwanie tłuszczu, tlenki amin lub dietanoloamidy jako stabilizatory piany (np.

cocamide DEA ? dietanoloamid kwasów oleju kokosowego), środki enzymatyczne, wybielacze, środki odrdzewiające, regulatory twardości wody (krzemiany, fosforany, cytryniany), polimery regulujące lepkość, gliceryna lub lanolina dla ochrony dłoni, etanol, chlorek sodu, kwas octowy, niewielkie ilości substancji konserwujących, barwiących i zapachowych. Ciekawostki Polski płyn do mycia naczyń Ludwik produkowany jest od 1964 r.

i początkowo sprzedawany był w szklanych opakowaniach1.

Współtwórcami wynalazku są: inż.

Hanna Majchert, inż Zbigniew Korda.

Właścicielem patentu zostały Zjednoczone Zespoły Gospodarcze INCO Warszawa, obecnie Grupa INCO (wcześniej INCO-Veritas S.A.). Płyn do mycia naczyń można zastosować do amatorskiego wyizolowania DNA. Technologię takiego procesu zaprezentowali studenci z Uniwersytetu Wrocławskiego na Dolnośląskim Festiwalu Nauki w 2004.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yn_do_mycia_naczy%C5%84

Nietypowa Pani Domu

Jaką Panią Domu jesteś? Perfekcyjną, wystarczająco dobrą, czy może...

hmm..

beznadziejną (żeby nie powiedzieć ***jową)? Ja się chyba zaliczam do tej ostatniej kategorii.
Moje bizancjum syfu nie świadczy za dobrze o moich kompetencjach do prowadzenia domu.
Ale wiecie co? Są ważniejsze rzeczy, zwłaszcza jeśli nie odziedziczyło się po matce genu pedantyzmu.
Oczywiście, to jest przerysowane określenie, może grafomańskie nawet.
Ale fakt faktem - sprzątanie nie jest moim życiowym powołaniem.
I co z tego!

Czy opłaca się sprzątać samemu?

Jeśli mowa o posprzątaniu własnego pokoju o powierzchni kilku metrów kwadratowych to oczywiście nie ma o czym mówić - warto sprzątnąć samemu.
Nie zajmie to wiele czasu. Co jeśli do posprzątania jest większa powierzchnia? Co jeśli musimy posprzątać cały dom o powierzchni ponad stu metrów? Wtedy na takie sprzątanie trzeba przeznaczyć wiele godzin.
W tym miejscu należy zadać sobie jedno podstawowe pytanie - ile warta jest godzina mojej pracy? Jeśli w ciągu godziny konstruktywnej pracy zawodowej zarabiasz znacznie więcej niż wynosi godzinowa stawka firm lub osób zajmujących się sprzątaniem to nie warto tracić swojego cennego czasu.

No chyba, że ktoś bardzo lubi sprzątać jest to forma relaksu w wolnym czasie.

Wtedy to spoko, ma sens. W sytuacji kiedy zarabiamy mniejszą stawkę godzinową niż kosztuje sprzątanie - warto sprzątać samemu.
Po prostu to się opłaca..

Widok do druku:

pranie dywanów kraków