O kosmetykach - kilka faktów

proponują swoim klientom wykonywanie nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Oprócz standardowych zabiegów kosmetycznych w niektórych salonach można korzystać z mniej znanych zabiegów, które dopiero są wprowadzane dla szerszego grona

O kosmetykach - kilka faktów

Propozycje salonów kosmetycznych

Właściciele salonów kosmetycznych starają się o to, aby ich oferta była jak najbardziej atrakcyjna. Dlatego wybierają oni najlepszą dla nich lokalizację i proponują swoim klientom wykonywanie nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Oprócz standardowych zabiegów kosmetycznych w niektórych salonach można korzystać z mniej znanych zabiegów, które dopiero są wprowadzane dla szerszego grona klientów. To sprawia, że do salonów kosmetycznych przychodzą osoby w bardzo różnym wieku, które posiadają czasami bardzo poważne problemy ze skórą oraz takie, które chcą elegancko wyglądać na ważnych spotkaniach firmowych. Natomiast stali klienci mogą liczyć na możliwość skorzystania z wielu ciekawych propozycji dotyczących cen zabiegów kosmetycznych.


Dermokosmetyki - co to właściwie jest i dla kogo?

Dermokosmetyki - nazwa powstała z połączenia dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków. Do dermokosmetyków najczęściej zaliczamy kremy przeciw starzeniu i kremy nawilżające. Dermokosmetyki to produkty zawierające aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają leki. Badania dermatologiczne faktycznie potwierdzają znacznie szersze działanie niż tylko to tradycyjne, związane z nawilżaniem (np. Chen et al1; Zettersten, Ghadially, Feingold, Crumrine & Elias, 19972). Jednak pomimo doniesień o korzyściach jakie przynosi stosowanie dermokosmetyków, pojęcie to funkcjonuje tylko jako slogan marketingowy, tzn. nie ma silnych dowodów, na to, że produkty tak oznaczone spełniają funkcję która jest sugerowana przez ich nazwę. Dlatego to do konsumenta należy ocena istotności wszystkich przesłanek i podjęcia decyzji, czy warto więcej zapłacić za dermokosmetyki.

Nazwa dermokosmetyki odnosi się tylko do produktów stosowanych miejscowo takich jak kremy, balsamy oraz maści. Produkty, które są podobne w swoim działaniu, ale przyjmowane są doustnie noszą nazwę nutrikosmetyków.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermokosmetyki


Peeling kawitacyjny - definicja

Peeling kawitacyjny ? zabieg kosmetyczny mający na celu oczyszczenie skóry, wykorzystujący zjawisko kawitacji.

Wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości powodują wzrost metabolizmu komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, następuje zwiększenie usuwania zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach.

Peeling ultradźwiękowy poprawia wygląd skóry.

Przeciwwskazania:

gorączka,
infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
rozrusznik serca,
przerwana ciągłość naskórka w miejscu poddawanym zabiegowi,
zakrzepowe zapalenie żył,
ciąża,
czynna gruźlica,
metalowe implanty,
nowotwory.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Peeling_kawitacyjny



© 2019 http://garazfest.com.pl/