Co musisz wiedzieć o naturalnym makijażu

e może dać naprawdę widoczne efekty, o co nam wszystkim w gruncie rzeczy przecież chodzi. W sklepach można kupić oleje do pielęgnacji włosów czy skóry. Oferowane są gotowe kosmetyki, często mieszanki różnego rodzaju olejów. Ni

Co musisz wiedzieć o naturalnym makijażu kohl do oczu

Oleje, które mają właściwości pielęgnacyjne

Oleje kosmetyczne zyskały grono wiernych zwolenników. Dlaczego? Ze względu na fakt, że jeśli produkty są odpowiednio dopasowane, ich wykorzystanie może dać naprawdę widoczne efekty, o co nam wszystkim w gruncie rzeczy przecież chodzi. W sklepach można kupić oleje do pielęgnacji włosów czy skóry.

Oferowane są gotowe kosmetyki, często mieszanki różnego rodzaju olejów. Niektóre oleje można stosować samodzielnie, inne muszą być zmieszane z innymi składnikami lub rozcieńczone, jeszcze innych nie można stosować kosmetycznie, zanim więc zdecydujemy się na zastosowanie konkretnego produktu, koniecznie trzeba wnikliwie zapoznać się z instrukcją jego obsługi i zaleceniami producenta. Oleje są ponadto chętnie wykorzystywane w procesie produkcyjnym różnego rodzaju kosmetyków.


Do czego mogą posłużyć nam olejki kosmetyczne?

Oleje kosmetyczne są obecnie bardzo często wykorzystywane w produkcji różnego rodzaju kosmetyków. Dlaczego? Posiadają wiele zalet, ale ostateczna charakterystyka zależy w gruncie rzeczy od tego, z jakim olejem mamy właściwie do czynienia. W drogeriach i sklepach kosmetycznych możemy natknąć się na kosmetyki z dodatkiem olejów, które służą do pielęgnacji włosów czy skóry naszego ciała.

Oferowane są też odżywki z olejkami, których przeznaczeniem jest troszczenie się o stan naszych skórek czy paznokci. Kosmetyki z olejami to prawdziwy hit i zapowiada się na to, że jeszcze długo będą one królowały na sklepowych półkach. Generalnie, naturalne składniki są obecnie bardzo mocno w cenie, w związku z czym przemysł kosmetyczny wykorzystuje je naprawdę często.


Wikipedia, hasło szampon

Szampon ? zazwyczaj płynny środek do mycia włosów, zawierający ciekłe mydło, substancje pieniące oraz substancje pomocnicze, takie jak związki zapachowe, odżywcze, nawilżające, antystatyczne, natłuszczająco-nabłyszczające, lecznicze i koloryzujące włosy.

Słowo "shampoo" pochodzi od nazwy tradycyjnego perskiego i hinduskiego masażu włosów z użyciem wyciągów z ziół, a do Europy trafiło dzięki żeglarzom.

Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku do mycia głowy wykorzystywano szare mydło, które z uwagi na zasadowy odczyn miało niekorzystny wpływ na włosy - stawały się matowe i trudne do rozczesania. Aby temu zapobiec, stosowano dodatkowo środki o odczynie kwaśnym, np. ocet.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szampon



© 2019 http://garazfest.com.pl/